Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie

Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie - Kot Wiesław, Górska Dorota

Książka po polsku!Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecieJak budowaliśmy nasz kapitalizm?
Mozolnie, czasem z przeszkodami, ale radośnie i z nadziejami.
Błyskotliwe spostrzeżenia autorów i pieczołowicie dobrane fotografie decydują o wyjątkowym charakterze tej książki.

Autorzy opisują najważniejsze zjawiska i postaci z lat 90. XX wieku, m.in.:

Karierę polskich seriali: „»To są święte godziny« – mawiali Polacy, którzy rzucali wszystko, by o stałej porze zasiąść przed telewizorami. W polskich serialach każdy mógł znaleźć coś dla siebie”.

Absurdalne działania urzędów: „W Łodzi zorganizowano konkurs na największy nonsens. Konkurencja była duża. Typowano np. uchwałę tamtejszej Rady Miejskiej w sprawie opłat za przewozy promowe, choć w Łodzi żaden prom nie kursował, postawienie słupa na środku jezdni czy parking z zakazem parkowania”.

Nostalgię za PGR-ami: „Na wybory pegeerowcy nie chadzali. Wyjątkowo stawili się przy urnach, gdy Lech Wałęsa konkurował z Aleksandrem Kwaśniewskim. Głosowali na Kwaśniewskiego, bo Wałęsa z Balcerowiczem, ich zdaniem, byli winni upadkowi PGR-ów. Na wsiach popijano wtedy wino „Zemsta elektryka”.
Nowy prezydent jednak także ich zawiódł. Nie reaktywował PGR-ów”.

Powstanie licznych agencji detektywistycznych: „W latach 90. jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się w Polsce agencje detektywistyczne. Najwięcej pieniędzy zarabiały na śledzeniu niewiernych małżonków. Kobiety szukały dowodów zdrady, by postawić wiarołomnych mężów pod ścianą: rozwód i podział majątku albo rezygnacja z romansu. Wyniki śledztw bywały dla klientów tak szokujące, że szefowie firm często ujawniali je zainteresowanym w obecności lekarza”.Pobierz książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie za darmo

:<сenter> Rejestracja tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili wiele godzin szukając treści multimedialnych MMS, a obecnie korzystających z najlepiej znanych nowych książek, czasopism i serii, w tym książki Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie

Tu jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować, korzystając z linku na tej stronie:


 • Nieograniczone książki, gazety i seriale, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje wszystkie rodzaje gatunków.

 • Znajdź najlepszą książka Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie, czasopisma i komiksy w każdym gatunku, w tym akcja, przygoda, anime, manga, dzieci i rodziny, Classics komedia, instrukcja obsługi, Dramaty, Obcy, Horror, Muzyka, Romans, Science Fiction, Fantasy, sport i wiele innych.

 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Chcemy zachować świeżość.

 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.

 • Sprawdź, gdzie codziennie tysiące ludzi dobrze się bawi.
  Zarejestruj się w książce Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie i baw się dobrze!


  Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie - Kot Wiesław, Górska Dorota

  Rezerwuj szczegóły Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie

  :  Dane szczegółowe

  Tytuł: Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie
  Autor: Kot Wiesław,
  Górska Dorota
  Wydawnictwo: Wydawnictwo Publicat
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Liczba stron: 256
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2011-10-12
  Rok wydania: 2011
  Forma: książka
  Wymiary produktu [mm]: 240 x 12 x 166
  Indeks: 10007303  TAGS:

  online Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie ebook, książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie fb2, download Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pdf , download Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie mobi, online Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie książkę, za darmo pobierz Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie IPhone, online książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pdf, za darmo Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie djvu, za darmo pobierz Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie txt, pobierz Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie rtf, online Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie fb2 ,

  e-książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pobierz pdf

  , za darmo Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pobierz książkę, książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pobierz mobi, pobierz Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie IPad, czytaj Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie mobi, czytaj Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie docx, za darmo Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie awz, za darmo Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie epub, download książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie iPad , za darmo Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie djvu, download Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie książkę za darmo, za darmo książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie mp3, czytaj Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie txt, eBook Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pobierz djvu,

  Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pobierz książkę za darmo epub

  , Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pobierz książkę pdf za darmo, Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pdf książkę pobierz za darmo, pobierz książkę Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie pdf za darmo, download Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie epub.

  Leave a Reply