Tędy i owędy

Tędy i owędy - Wańkowicz Melchior

Książka po polsku!Tędy i owędyWydanie “Tędy i owędy” kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę z tekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstu społeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o gatunku literackim, jaki reprezentuje utwór.

“Tędy i owędy” to zbiór gawęd wspomnieniowych, napisanych ze swadą i mistrzostwem językowym przez Melchiora Wańkowicza – autora uważanego za niekwestionowanego mistrza formy literackiej, jaką jest gawęda. Kolejne utwory bawią, śmieszą, ale także wzruszają, skłaniają do refleksji i zastanowienia. Zabierają czytelnika w fascynującą podróż przez rozmaite miejsca i zmieniające się czasy, rozwijając przed jego oczami panoramę końca okresu zaborów, dwudziestolecia międzywojennego, powojennej Ameryki i rzeczywistości PRL-u, widzianą przez pryzmat historii życia samego autora oraz jego rodziny.

Teraz po raz pierwszy zbiór dostępny z naukowym omówieniem, ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorów literackich i językowych utworu, a także pozwalającym łatwiej zrozumieć kontekst społeczny, historyczny i kulturowy gawęd, tak istotny dla możliwości docenienia wszystkich walorów zbioru. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, uwzględniające także zmiany dokonane przez samego autora w późniejszych edycjach książki.

Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkim miłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.Pobierz książkę Tędy i owędy za darmo

:<сenter> Rejestracja tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili wiele godzin szukając treści multimedialnych MMS, a obecnie korzystających z najlepiej znanych nowych książek, czasopism i serii, w tym książki Tędy i owędy

Tu jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować, korzystając z linku na tej stronie:


 • Nieograniczone książki, gazety i seriale, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje wszystkie rodzaje gatunków.

 • Znajdź najlepszą książka Tędy i owędy, czasopisma i komiksy w każdym gatunku, w tym akcja, przygoda, anime, manga, dzieci i rodziny, Classics komedia, instrukcja obsługi, Dramaty, Obcy, Horror, Muzyka, Romans, Science Fiction, Fantasy, sport i wiele innych.

 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Chcemy zachować świeżość.

 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.

 • Sprawdź, gdzie codziennie tysiące ludzi dobrze się bawi.
  Zarejestruj się w książce Tędy i owędy i baw się dobrze!


  Tędy i owędy - Wańkowicz Melchior

  Rezerwuj szczegóły Tędy i owędy

  :  Dane szczegółowe

  Tytuł: Tędy i owędy
  Autor: Wańkowicz Melchior
  Wydawnictwo: Wydawnictwo GREG
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Liczba stron: 360
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2018-04-18
  Forma: książka
  Wymiary produktu [mm]: 145 x 206 x 20
  Indeks: 26112565  TAGS:

  online Tędy i owędy ebook, książkę Tędy i owędy fb2, download Tędy i owędy pdf , download Tędy i owędy mobi, online Tędy i owędy książkę, za darmo pobierz Tędy i owędy IPhone, online książkę Tędy i owędy pdf, za darmo Tędy i owędy djvu, za darmo pobierz Tędy i owędy txt, pobierz Tędy i owędy rtf, online Tędy i owędy fb2 ,

  e-książkę Tędy i owędy pobierz pdf

  , za darmo Tędy i owędy pobierz książkę, książkę Tędy i owędy pobierz mobi, pobierz Tędy i owędy IPad, czytaj Tędy i owędy mobi, czytaj Tędy i owędy docx, za darmo Tędy i owędy awz, za darmo Tędy i owędy epub, download książkę Tędy i owędy iPad , za darmo Tędy i owędy djvu, download Tędy i owędy książkę za darmo, za darmo książkę Tędy i owędy mp3, czytaj Tędy i owędy txt, eBook Tędy i owędy pobierz djvu,

  Tędy i owędy pobierz książkę za darmo epub

  , Tędy i owędy pobierz książkę pdf za darmo, Tędy i owędy pdf książkę pobierz za darmo, pobierz książkę Tędy i owędy pdf za darmo, download Tędy i owędy epub.

  Leave a Reply